Strona główna Aktualności Kapituła Kapłani Metryki Kronika Natanael Detektyw Wykazy
Dzisiaj jest sobota, 02 lipca 2022 r. godz. 3:37
Aktualności

Ogłoszenia parafialne na 20. Niedzielę Zwykłą
19 sierpnia 2018 r.

 • We wtorek nie będzie popołudniowej mszy świętej u św. Marii Magdaleny, tylko w kościele, bo w kościółku rozpocznie się robienie porządków przed czwartkową uroczystością.

 • W środę, 22 sierpnia, o godz. 1800 comiesięczna msza święta do św. Jana Pawła II w intencji parafian i czcicieli Papieża z ucałowaniem Jego relikwii.

 • W czwartek wigilia odpustu św. Bartłomieja – odpust za zmarłych. Dlatego w czwartek o godz. 1800 na cmentarzu przy ul. Moniuszki, przed kościołem św. Marii Magdaleny, zostanie odprawiona msza święta za zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin. Uporządkujmy groby, zapalmy świece. Bądźmy na tej mszy świętej. Ofiarujmy naszym zmarłym modlitwę i komunię świętą bez względu na to, gdzie oni spoczywają.

 • W piątek doroczny odpust św. Bartłomieja, patrona naszej parafii i ziemi opoczyńskiej. Odpust za żyjących.
  Wtedy na terenie naszej parafii nie będzie postu. A msze święte będziemy odprawiali o godz. 600, 730, 900, o godz. 1030 główna msza odpustowa i o godz. 1800. Mszy świętej o godz. 1030 będzie przewodniczył ordynariusz radomski biskup Henryk Tomasik. Będą również przedstawiciele powiatu i gmin powiatu, bo wtedy rozpoczną się obchody 20–lecia powiatu opoczyńskiego. Po tej mszy świętej o godz. 1030 procesja eucharystyczna. Prosimy, aby przedstawiciele poszczególnych miejscowości czy grup przygotowali i ponieśli swoje sztandary, chorągwie i feretrony. Jak zawsze o pomoc w procesji prosimy kolejarzy i strażaków. A po procesji w Starostwie uroczysta sesja Rady Powiatu.

 • W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej, w Sławnie dożynki wojewódzkie, a u nas dożynki parafialne o godz. 1200. Gospodarzami dożynek parafialnych są mieszkańcy Ogonowic. Prosimy, aby każda miejscowość z parafii zgłosiła się ze swoim wieńcem dożynkowym na godz. 1130 na plac kościelny. Będziemy chcieli je obejrzeć i opisać do prezentacji. Później, po dożynkach, również na placu kościelnym, wesołe przyśpiewki. Będą dobre ciasta, wędlina i chleb z tegorocznej mąki, bo mieszkańcy Ogonowic na pewno „się zastawią”.
  Zapraszamy na dożynki w imieniu Pani Sołtys, Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkich mieszkańców Ogonowic.

 • O godz. 1800 w przyszłą niedzielę msza święta w intencji Ojczyzny.

 • Polecamy prasę katolicką.

 • Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła.

Archiwum

statystyka